Nawigacja

klasa II a Klasa II c klasa II b klasa III a klasa III b klasa III c klasa III d klasa I a klasa I b klasa I c

Innowacje

Klasa II c

INNOWACJA 2016/2017

WRZESIEŃ / PAŹDZIERNIK

1. Rocznica wybuchu II Wojny Światowej
  • udział w uroczystościach miejskich
  1. Gimnazjalista – nasza klasa, szkoła
  • wybory Samorządu Klasowego
  • wybory Samorządu Szkolnego
  • Statut Gimnazjum - zmiany
  1. Dzień Chłopaka
  • niespodzianka

LISTOPAD / GRUDZIEŃ

4.  Mikołaj w naszej klasie.

• prezenty

5.  Wigilia klasowa – PROJEKT

• ozdoby na choinkę
  • śpiewanie kolęd
  • oprawa świąteczna sali

STYCZEŃ / LUTY

6. Noc filmowa

MARZEC / KWIECIEŃ

7. Dzień Kobiet

• życzenia

8. Wielkanoc

• budżet na Święta – kreatywność i przedsiębiorczość

MAJ / CZERWIEC

9.  Rajd nocny

• szukamy lata
  • liczymy gwiazdy na niebie

INNOWACJA - KLASA IC - PROFIL „HUMANISTYCZNY”

WYCHOWAWCA – MONIKA KYCKO

Lekcje z innowacji, w klasie IC w roku szkolnym 2015/2016, będą prowadzone w ramach zajęć z tenisa ziemnego „Game – set – match” oraz w plenerze, realizując treści kształcenia ogólnego w połączeniu z treściami wychowawczymi oraz poznawczymi. Taka forma zajęć pozwoli na dużą swobodę, aktywizację, integrację, kształtowanie samodzielności uczniów, wyzwoli klimat poszukiwań prowadząc do właściwego rozumienia problemów oraz umiejętnego promowania i zachęcania do aktywnego spędzania czasu wolnego w ciekawy i bezpieczny sposób. Celem tych zajęć jest również opanowanie podstawowych umiejętności gry w tenisa ziemnego, udział klasy w ciekawych wydarzeniach oraz integrację zespołu klasowego.

FILMOWA NOC W SZKOLE

Uczniowie klasy 3b, 3a i 2c zorganizowali sobie atrakcyjny sposób spędzenia ze sobą wolnego czasu – noc z filmami. Projekcja filmów trwała do rana. Szaleństwo bezsennej nocy zmieszane z próbami wyrwania choć odrobiny snu. Uczniowie jak mogli radzili sobie z narastającą sennością oraz żywiołowo dyskutowali, dzieląc się na większe lub mniejsze grupy, na doborem i kolejnością wyświetlanych filmów. Trudno było wszystkim dogodzić – jak to uczniom . Na szczęście jednak pod ręką były komórki, gdyby ich nie było… Strach pomyśleć!

noc filmowa

POKAZY CHEMICZNO FIZYCZNE NA UMCS

29.09.2015r. byliśmy w Lublinie na pokazach chemicznych i fizycznych na UMCS. Celem było zachęcenie uczniów do nauk ścisłych, poszerzenie wiedzy zdobytej na lekcjach oraz integracja zespołów klasowych.

IX 2015 - pokazy fizyczne

WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

06.10.2015r. wzięliśmy udział w wyborach Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Na specjalnie przygotowanych kartach wyborczych oddawaliśmy głosy na naszych przedstawicieli.

X 2015 - wybory SU

RAJD INTEGRACYJNY PO ROZTOCZU

09.10.2015r. wszystkie pierwsze klasy uczestniczyły w rajdzie integracyjnym po Roztoczu śladami naszego patrona – Jana Zamoyskiego XVI Ordynata. Pogoda dopisała, więc odwiedziliśmy Klemensów – miejsce urodzenia i zamieszkania Ordynata, Zwierzyniec – miejsce wypoczynki i zarządu Ordynacji oraz zdobyliśmy Piaseczną Górę. Na zakończenie atrakcją były gry i zabawy integracyjne oraz ognisko z pieczeniem kiełbasek. Wszyscy świetnie się bawili.

X 2015 - rajd integracyjny kl.I

PASOWANIE KLAS I

08.10.2015r. nasz klasa wzięła udział w Pasowaniu klas I. Uroczystość przygotowali nasi starsi koledzy i koleżanki z klasy IIIC, którzy wystawili nas na próbę w 5 konkurencjach. Nasza klasa spisała się świetnie i ostatecznie wygraliśmy tę rywalizację, dzięki czemu za dwa lata to my zorganizujemy Otrzęsiny klas I.

X 2015 - pasowanie kl. I

MECZE PIŁKI NOŻNEJ

W ramach integracji klasy dwukrotnie uczestniczyliśmy w meczach piłki nożnej drużyny DKS „Gaudium”, w której gra nasz kolega z klasy Olaf Juszczak. W meczu z Łukowem strzelił zwycięską bramkę. Poza tym 21.10.2015r. byliśmy w kinie na komedii „Listy do M. 2”. Również poza szkołą lubimy spędzać wspólnie czas.

X 2015 - integracja

• Gimnazjum Nr 2 im. Jana Zamoyskiego XVI Ordynata